NaslovnicaVijestiAktualnoNa Veleučilištu u Šibeniku počeo Tjedan zdravlja. Prvog dana ugostili najmlađe
Gosti dobili i besplatne zdracvstvene usluge

Na Veleučilištu u Šibeniku počeo Tjedan zdravlja. Prvog dana ugostili najmlađe

Na Veleučilištu u Šibeniku počeo je VUŠ Tjedan zdravlja javnozdravstvenom akcijom organiziranom povodom Međunarodnog dana medicinskih sestara te treće obljetnice stručnog prijediplomskog studija Sestrinstvo.

VUŠ su posjetila djeca iz obližnjih vrtića i osnovnih škola, koji su s velikom znatiželjom pratili aktivnosti i sudjelovali u edukacijama. Tijekom akcije imali su priliku naučiti osnove održavanja života (BLS), isprobati Heimlichov zahvat, koristiti automatski vanjski defibrilator (AED) te savladati pravilno postavljanje osobe u nesvijesti.

Sudionicima su bile omogućene i besplatne zdravstvene usluge, uključujući mjerenje razine glukoze u krvi, krvnog tlaka te procjenu “starosti srca”.

VUŠ zahvaljuje svma koji su sudjelovali i svojim prisustvom podržali važnost zdravstvene edukacije i uloge medicinskih sestara u društvu.

NAJNOVIJE
- Oglas -
- Oglas -