Na Veleučilištu u Šibeniku počeo je VUŠ Tjedan zdravlja javnozdravstvenom akcijom organiziranom povodom Međunarodnog dana medicinskih sestara te treće obljetnice stručnog prijediplomskog studija Sestrinstvo.
VUŠ su posjetila djeca iz obližnjih vrtića i osnovnih škola, koji su s velikom znatiželjom pratili aktivnosti i sudjelovali u edukacijama. Tijekom akcije imali su priliku naučiti osnove održavanja života (BLS), isprobati Heimlichov zahvat, koristiti automatski vanjski defibrilator (AED) te savladati pravilno postavljanje osobe u nesvijesti.
Sudionicima su bile omogućene i besplatne zdravstvene usluge, uključujući mjerenje razine glukoze u krvi, krvnog tlaka te procjenu “starosti srca”.
VUŠ zahvaljuje svma koji su sudjelovali i svojim prisustvom podržali važnost zdravstvene edukacije i uloge medicinskih sestara u društvu.


















































