Ženski košarkaški klub Šibenik osigurao je ključan potpis za nadolazeću sezonu. Vjernost klubu produžila je hrvatska reprezentativka Mia Vukšić, od koje se očekuje nositeljska uloga u ekipi trenera Stipe Bralića. Šibenčanke iduće sezone, uz domaća natjecanja, očekuje i nastup u regionalnoj WABA ligi.
Sjajna šibenska šuterica prošle je sezone zbog ozljede morala propustiti samu završnicu i finale Premijer lige. Svoj posljednji nastup na Baldekinu upisala je još u ožujku, ali u pobjedničkom dresu reprezentacije protiv Grčke, nakon čega je uslijedila prisilna pauza.
– Vjerujemo da je ozljeda prošlost i da sa zdravom Mijom krećemo u novu sezonu i izazove koji nas očekuju – poručili su s Baldekina.
Prije povratka u rodni grad, 24-godišnja košarkašica provela je pet godina u SAD-u. Tamo je uspješno nastupala u NCAA ligi za sveučilišta Kansas i San Francisco, gdje je i diplomirala.
Njezin ostanak jasna je potvrda visokih klupskih ambicija na domaćoj i međunarodnoj sceni.

FOTO Milan Balaban/ŽKK Šibenik






































