Drnišani danas na Poljani pripremaju mirno okupljanje i prosvjed od 19 sati.
– Potreseni, slomljeni i ogorčeni građani Drniša organiziraju mirno okupljanje i prosvjed. Iza okupljanja ne stoji nijedna politička stranka, niti bilo kakva udruga. Neće biti govora ni obraćanja. Iza njega stoje ljudi. Građani. Roditelji. Prijatelji. Susjedi. Grad koji tuguje. Okupljene će u molitvi za Luku, njegovu obitelj i cijeli Drniš ujediniti župnik i dekan fra Lukica Vojković. Okupljanje je poziv svima koji žele odati posljednju počast Luki, mladiću čiji je život prerano i nasilno ugašen, ali i svima koji žele jasno i glasno poručiti da društvo više ne smije zatvarati oči pred opasnošću – piše Radio Drniš.
Uz poziv građanima da se odazovu, upućeni su i da ponesu svijeće i cvijeće koje će biti položeno ispred srednje škole na Poljani – u tišini, suzama i dostojanstvu koje Luka zaslužuje. Navode kako će Grad osigurati svijeće.
– Drniš nikada nije govorio mržnjom pa neće ni ovaj put. Iz nas progovaraju tuga i istina. Građani Drniša – stoji u objavi.





































