U devetom kolu SuperSport Premijer lige na domaćem parketu, Šibenka je u dramatičnoj završnici nadigrala zagrebački Dinamo rezultatom 90:88 i tako došla do svoje prve pobjede u prvenstvu.
U uvodu utakmice već nakon gotovo minute, Šibenka je stegnula obranu predvođena Mikšićem koji je stalno remetio igru plavih. Ta agresivnost otvorila je vrata napadu da malo po malo stvara razliku, koja je prema kraju prvog perioda narasla do dvoznamenkastog plusa.
Pri samom kraju utakmice Dinamo smanjuje na 86:83, ubačajem sa slobodnih bacanja Šibenka se penje na +5, a zatim Garafolić tricom dovodi Dinamo na 88:86. Drama u zadnjim sekundama utakmice no Dinamo nije uspio preokrenuti rezultat i tako je Šibenka došla do prve pobjede u domaćem prvenstvu, svakako veliki vjetar u leđa i velika pobjeda za samopouzdanje momčadi.
-Hvala Bogu prva pobjeda je tu. Bila je ovo teška utakmica. Na kraju smo se malo opustili, ušli smo u njihov ritam. Mislili smo da smo gotovi da smo završili utakmicu, ali Dinamo je predobra ekipa da to ne iskoristi. Ja bi htio zahvaliti momcima na radu u ova dva tjedna stvarno su dali sve od sebe. Moramo tako nastaviti dalje i na ovome se ne smijemo zaustaviti. Ovo je njihova pobjeda. I još bih čestitao treneru Mulaomeroviću jer rade fantastičan posao. A atmosfera kao i uvijek na Baldekinu, stvarno je čast igrati tu. Ja znam da nije lako dolaziti nakon 0-8, ali svaka im čast, ovu pobjedu isto dajemo njima – rekao je trener Franko Kalpić.





































