Utakmica 5. kola između Crnice i Torcide odigrana je u subotu na Baldekinu, u dvoboju koji je u najavi nosio očekivanja čvrste i neizvjesne borbe, no završio je uvjerljivom pobjedom gostiju iz Splita.
Torcida je od samog početka nametnula visok ritam koji Crnica nije uspjela ispratiti pa je već u trećoj minuti Repić načeo mrežu domaćina za 0:1. Splitska momčad nastavila je u istom tonu te je do 19. minute postigla još dva pogotka – Jelić u 15., a potom Marinović u 19. minuti. Samo nekoliko sekundi kasnije isti je igrač ponovno zatresao mrežu Crnice, postavivši visokih 0:4. Do kraja prvog dijela Marinović je u 29. minuti kompletirao hat-trick pa su gosti na predah otišli s uvjerljivih 0:5.

Crnica je u nastavku zaigrala odlučnije te preko Nairtona u 32. i 35. minuti smanjila na 2:5 i probudila nadu domaće publike. Ipak, Jelovčić u 38. minuti vraća sigurnost gostima, a Vuković minutu kasnije postavlja konačnih 3:6 u vrlo dinamičnom i sadržajnom dvoboju.
Trener Crnice Saša Subotić čestitao je ekipi Torcide na zasluženoj pobjedi te napomenuo kako je ovo Crnici znak za uzbunu.
– Za nas je ovo bila izrazito loša utakmica u kojoj smo napravili previše pogrešaka – i to onih koje nam se, nažalost, već ponavljaju iz kola u kolo. Ovo je ozbiljan znak za uzbunu i jasno je da moramo nešto mijenjati ako želimo osvajati bodove. Ovaj poraz velika nam je škola i važna opomena. Moramo se dodatno skupiti, pojačati rad i vratiti se onome što nas je krasilo na početku sezone. Na nama je da ostanemo predani, nastavimo naporno trenirati i dočekamo sljedeću utakmicu potpuno spremni – kazao je Subotić.

Spomenimo, Crnica je tako nakon poraza od Futsal Dinama upisala i drugi uzastopni prvenstveni neuspjeh. Prilika za povratak pobjedama stiže već sljedeće subote, kada na Baldekinu u 20:45 sati gostuje kvalitetna momčad Osijeka. Bit će to idealna prilika za Crnicu da se pred svojim navijačima vrati na pobjedničke staze.






































