Gradsko vijeće Šibenika bit će konstituirano na prvoj sjednici sazvanoj za srijedu, 18. lipnja u 9 sati u Gradskoj vijećnici.
Na dnevnom redu su uobičajene, proceduralne točke formiranja povjerenstava i odbora predstavničkog tijela Grada Šibenika, od Mandatnog povjerenstva, nakon čijeg izvješća prisežu izabrani vijećnici te gradonačelnik i njegov zamjenik, do Odbora za izbor i imenovanje, koji će predložiti kandidate za predsjednika i potpredsjednika Gradskog vijeća.
Podsjetimo, u prvom krugu lokalnih izbora 11 od 21 mjesta u Gradskom vijeću Šibenika dobila je lista HDZ-a, HDS-a i DP-a, pet mandata pripalo je SDP-u i Možemo!, dva mjesta ima Nezavisna lista Stipe Petrine, a po jedno Nezavisni i Fokus, Most-HSLS-HSP-BUZ te DOMiNO i Hrvatski suverenisti.
U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS
DOMOVINSKI POKRET – DP
ŽELJKO BURIĆ
DANIJEL MILETA
ANELA ALAVANJA
DRAGAN ZLATOVIĆ
KATARINA TOMMASINI MARIĆ
MIRKO ČEKO
JURE ZORIČIĆ
DANIELA RUČEVIĆ
DARIO KULUŠIĆ
BORIS DUKIĆ
ANTONIO GRGURICA
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA – MOŽEMO!
TONČI RESTOVIĆ
MAJA ŠINTIĆ
IVAN SLAVICA
IVANA VUČENOVIĆ
LUKA KUVAČ
NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA – NLSP
IRIS UKIĆ KOTARAC
ZORAN KLJAIĆ
NEZAVISNI
FOKUS
GORAN ŠIMIĆ
MOST
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ
MATE BURIĆ
DOM I NACIONALNO OKUPLJANJE – DOMINO
HRVATSKI SUVERENISTI
MARIO KOVAČ
Željko Burić i Danijel Mileta izabrani su u izvršnu vlast, tako da će na njihova mjesta u Gradskom vijeću ući zamjenski vijećnici s liste HDZ-a i partnera, a Tonči Restović već je u izbornoj noći najavio kako će pričekati unutarstranačke izbore da vidi hoće li za novog predsjednika šibenskog SDP-a biti izabran netko od kandidata sa liste, kojem bi prepustio mjesto u Gradskom vijeću.






































