U Perivoju Roberta Visianija jučer, 25. lipnja, održano je svečano proglašenje pobjednika literarnog natječaja „KuŠInić“ u sklopu programa „Čitaju nam važni Šibenčani“ Međunarodni dječji festival Šibenik – Hrvatska.
Ovogodišnja tema natječaja bila je „Zeleno i plavo“, a mladi autori kroz svoje su radove promišljali o važnosti prirode kao prostora susreta, igre, odmora i pozitivnog utjecaja na život djece i mladih.

O najboljim radovima odlučivalo je prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Maja Zrnčić iz Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Nada Bujas, umirovljena profesorica hrvatskog jezika i književnosti, te Dubravko Jelačić Bužimski. Program je vodila Snježana Klarić, a nagrade su uručili ravnateljica Gradske knjižnice „Juraj Šižgorić“ Šibenik Marina Šimić i ravnatelj Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku Jakov Bilić.
Popis nagrađenih:
Kategorija učenika sedmih i osmih razreda osnovne škole
- mjesto – Isabel Lokas, 7. razred
„Moj zeleno-plavi svijet“
Mentorica: Ivana Milišić
Katolička osnovna škola, Šibenik
- mjesto – Nora Boroje, 8. razred
„Zeleno i plavo“
Mentorica: Lenka Violić Fjorović
Osnovna škola Lapad, Dubrovnik
- mjesto – Karmen Ćurković, 7. razred
„Zeleno i plavo“
Mentorica: Andres Šodan
Osnovna škola Skalice, Split
Kategorija učenika srednjih škola
- mjesto – Toni Večera, 2. razred
„Vječni i neraskidivi zagrljaj“
Mentorica: Ivana Vlaisavljević
Tehnička škola Virovitica, Virovitica
- mjesto – Petra Lučić, 2. razred
„Nijanse plave i zelene“
Mentor: Tomey Ćurković
Gimnazija Jurja Barakovića, Zadar
- mjesto – Mateja Načinović, 2. razred
„Ca lastavica vidi?“
Mentorica: Orijana Paus
Pazinski kolegij – klasična gimnazija Pazin s pravom javnosti, Pazin

– Čestitamo svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima te zahvaljujemo svim sudionicima koji su svojim pričama pokazali kreativnost, maštovitost i ljubav prema pisanju – poručili su organizatori.
Literarni natječaj KuŠinić sufinanciran je sredstvima Turističke zajednice Šibensko-kninske županije.






































