NaslovnicaVijestiŽupanijaPotpisan dodatak Sporazumu o partnerstvu za Centar za starije osobe Drniš
Zbog dinamike radova

Potpisan dodatak Sporazumu o partnerstvu za Centar za starije osobe Drniš

Gradonačelnik Grada Drniša Tomislav Dželalija i župan Šibensko-kninske županije Paško Rakić danas su u Drnišu potpisali II. dodatak Sporazumu o partnerstvu za provedbu projekta „Izgradnja i opremanje Centra za starije osobe Drniš“.

Tim dodatkom potvrđena je daljnja partnerska suradnja Grada Drniša i Šibensko-kninske županije te osigurana financijska sredstva potrebna za nastavak realizacije jednog od najvećih i najznačajnijih projekata u području socijalne skrbi na našem području. Šibensko-kninska županija osigurat će svih dva milijuna eura tijekom 2026. godine.

Naime, Prvim dodatkom Sporazumu bilo je predviđeno da Županija sredstva osigura kroz dvije proračunske godine. Međutim, zbog financijske i vremenske dinamike izvođenja radova te potrebe osiguranja kontinuiteta provedbe projekta, II. dodatkom izmijenjena je dinamika financiranja kako bi cjelokupan iznos od dva milijuna eura bio dostupan već tijekom ove godine.

Podsjećamo kako ukupna vrijednost projekta iznosi više od 15 milijuna eura, a financijska konstrukcija sastoji se od 5,5 milijuna eura bespovratnih sredstava iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti (NPOO), 7 milijuna eura koje Grad Drniš osigurava putem kredita HBOR-a, 2 milijuna eura koje osigurava Šibensko-kninska županija te milijun eura vlastitih sredstava Grada Drniša.

Izgradnja Centra za starije osobe predstavlja najveću investiciju u sustav socijalne skrbi na području Grada Drniša i Šibensko-kninske županije. Budući da je riječ o složenom građevinskom projektu, rok za završetak radova produljen je do 28. kolovoza 2026. godine. Nakon toga slijede tehnički pregled, otklanjanje eventualnih nedostataka te ishođenje uporabne dozvole, što će trajati približno dva mjeseca.

Tijekom srpnja predstavnici Grada Drniša održat će sastanak s nadležnim ministarstvom na kojem će se definirati svi preduvjeti za početak rada Centra. Definirat će se kriteriji za raspisivanje javnog poziva za iskaz interesa budućih korisnika, modelu financiranja rada ustanove, potrebnim kadrovima te svim ostalim organizacijskim pitanjima propisanima zakonom.

Ako se projekt bude odvijao planiranom dinamikom, prve korisnike Centar bi mogao primiti već do kraja ove godine, čime će stanovnici Drniša i cijele Šibensko-kninske županije dobiti suvremenu ustanovu koja će pružati kvalitetnu institucionalnu i izvaninstitucijsku skrb za osobe starije životne dobi.

– Zahvaljujemo Šibensko-kninskoj županiji na partnerstvu i kontinuiranoj potpori u realizaciji ovog strateškog projekta koji će dugoročno unaprijediti kvalitetu života naših starijih sugrađana i njihovih obitelji – poručuju iz Grada Drniša.

NAJNOVIJE
- Oglas -
- Oglas -