NaslovnicaVijestiŽupanijaŽupanijski Zavod za hitnu medicinu dobio još šest novih sanitetskih vozila
Vrijednost gotovo 600 tisuća eura

Županijski Zavod za hitnu medicinu dobio još šest novih sanitetskih vozila

Ukupno šest novih vozila, od kojih su četiri nabavljena iz decentraliziranih sredstava a dva je kupila Šibensko-kninska županija predano je danas Zavodu za hitnu medicinu Šibensko kninske županije.

– Prosinac je mjesec kad nam je svima nekako najtoplije oko srca, a kako je to i vrijeme darivanja evo prilike da građanima žiteljima Šibenskog kninske županije, odnosno Zavodu za hitnu medicinu i njegovim djelatnicima, darujemo nova vozila. To su oni istinski i prioritetni projekti koje trebaju Šibensko- kninskoj županiji i na tome, na partnerskom odnosu sa Zavodom ćemo svakako zdušno raditi i dalje. U proračunu za 2026. godinu osigurali sredstva za nabavku još tri nova vozila, a siguran sam da će se iz decentraliziranih sredstava i u 2026. godini nabaviti također jedan kontingent novih vozila – kazao je na primopredaji župan Paško Rakić.

Župan je podsjetio i da je nedavno predana mobilne ambulanta, što je, kako je izdvojio također jedna velika i važna vijest za žitelje naše županije, pogotovo njenog ruralnog dijela.

– Kao što smo i komunicirali na sjednici županijske skupštine i općenito u javnosti, zdravstvo, socijala, socijalna skrb, školstvo, to su oni istinski prioriteti naše županije i na takav način ćemo i dalje funkcionirati i to će i dalje ostati u fokusu našeg djelovanja – zaključio je Paško Rakić.

Tomislav Jukić, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu još je jednom ponovio važnost obnavljanja voznog parka te važne službe.

– U ovom trenutku najviše nam nedostaju upravo vozila za sanitetski prijevoz i vozila za hitni medicinski prijevoz. Kao što je poznato, mi smo Zavod koji sada u ovom trenutku ima 59 vozila s ovih novih 6 koji smo danas primili, radimo godišnje preko 1,5 miliona kilometara što je zahtjevna kilometraža i u ovom trenutku vozila koja trenutno imamo u pogonu, obzirom na njihovu starost i veliki broj prijeđenih kilometara ne mogu u kontinuitetu obaviti sve one zadaće koje su pred nas stavljene, tako da će ovih novih 6 vozila unaprijediti rad Zavoda i poboljšati kvalitetu prijevoza naših pacijenata. Naravno, s obzirom da ta naša vozila rade veliku kilometražu, vozni park stalno treba obnavljati. Ove godine, uz ovih šest dobili smo još dva što znači da smo znatno poboljšali kvalitetu našeg voznoga parka, a nadam se da će u budućnosti toga biti još i više. U našem planu nabave, što se tiče samoga Zavoda, predvidjeli smo za sljedeću 2006.godinu još 4 vozila – istaknuo je ravnatelj Jukić.

Župan je najavio da će novca iz proračuna biti za još tri vozila u 2026. godini.

– To znači da bismo negdje iza ljeta mogli imati još novih 7 vozila što će nam dati jedan veliki vjetar u leđa u obnašanju naših zadaća koje trebamo obaviti brzo i kvalitetno – zaključio je Jukić.

Ukupna vrijednost vozila je gotovo 600 tisuća eura od kojih je iz županijskog proračun osigurano 200, a iz decentraliziranih sredstava više od 390 tisuća eura.

NAJNOVIJE
- Oglas -
- Oglas -