NaslovnicaCrna kronikaZbog smrti nevinog mladića na drniškoj Poljani u srijedu okupljanje i prosvjed
Drniš ne pamti ovakvu tugu

Zbog smrti nevinog mladića na drniškoj Poljani u srijedu okupljanje i prosvjed

‘Grad je zavijen u bol, nevjericu i osjećaj duboke nepravde nakon tragedije koja je zauvijek ugasila jedan mladi život i otvorila pitanje koje danas odzvanja među svim građanima – kako je moguće da je sustav ponovno zakazao?

Potreseni, slomljeni i ogorčeni građani Drniša organiziraju mirno okupljanje i prosvjed koji će se održati u srijedu, 20. svibnja u 19 sati na Poljani.

Iza okupljanja ne stoji nijedna politička stranka, niti bilo kakva udruga. Iza njega stoje ljudi. Građani. Roditelji. Prijatelji. Susjedi. Grad koji tuguje.

Okupljanje je poziv svima koji žele odati posljednju počast Luki, mladiću čiji je život prerano i nasilno ugašen, ali i svima koji žele jasno i glasno poručiti da društvo više ne smije zatvarati oči pred opasnošću.

Građani Drniša godinama su živjeli uz osobu za koju su znali da je već oduzela ljudski život. Osobu od koje se strahovalo. Osobu koja je prijetila ljudima po gradu i zbog koje su mnogi sa zebnjom govorili kako je samo pitanje vremena kada će se tragedija ponoviti.

Nažalost, njihove su se slutnje obistinile. Zato ovo nije samo okupljanje tuge. Ovo je vapaj zajednice koja pita zašto nitko nije reagirao na vrijeme?  Zašto su upozorenja ostala bez odgovora?  Zašto je sigurnost građana ponovno pala pred očima sustava koji ih je trebao štititi?

Okupljene će u molitvi za Luku, njegovu obitelj i cijeli Drniš ujediniti župnik i dekan fra Lukica Vojković.

Pozivaju se svi građani da se ujedine i odazovu. Ponesite svijeće i cvijeće koje će biti položeno ispred srednje škole na Poljani – u tišini, suzama i dostojanstvu koje Luka zaslužuje. Grad Drniš će također osigurati svijeće.

Drniš nikada nije govorio mržnjom pa neće ni ovaj put.

Iz nas progovaraju tuga  i istina. Građani Drniša’, prenosi poziv Radio Drniš.

NAJNOVIJE
- Oglas -
- Oglas -