Punionica za električna vozila postavljena je na području Pirovca čime je napravljen još jedan korak prema održivoj mobilnosti i zelenijoj budućnosti naše zajednice, izvijestili su iz Općine Pirovac.
Nova AC/DC punionica snage 75 kW omogućit će stanovnicima i posjetiteljima Pirovca jednostavnije i brže punjenje električnih vozila te dodatno unaprijediti infrastrukturu potrebnu za razvoj e-mobilnosti. Projekt je u cijelosti financirala Hrvatska elektroprivreda d.d. (HEP), koja je ujedno i investitor ove investicije.
Svečanom obilježavanju puštanja u rad punionice nazočili su načelnik Općine Pirovac Ivan Gulam, pomoćnik direktora HEP Opskrbe Mario Špoljarić, Tamara Letica iz HEP Opskrbe, Ana Jukić, voditeljica tima za e-mobilnost, Mario Begura iz tima za e-mobilnost te Marko Vukušić iz tvrtke ABB d.o.o.
– Općina Pirovac podržava projekte koji doprinose održivom razvoju i modernizaciji prometne infrastrukture. Postavljanje punionice za električna vozila važan je korak u promicanju e-mobilnosti te stvaranju kvalitetnijih uvjeta za život naših stanovnika i boravak brojnih posjetitelja. Drago nam je što je Pirovac prepoznat kao lokacija za ovakvu investiciju koja prati suvremene trendove održivog razvoja – kazao je načelnik Općine Pirovac Ivan Gulam.






































