SDP-ov kandidat za župana, Petar Baranović, rekao je kako je situacija šarena i komentirao izostanak birača opcija iz prvog kruga.
– S obzirom na lošu izlaznost i izostanak birača opcija koje su ostale u prvom krugu, a koje su suprostavljene HDZ-u, nisam prevelik optimist. Teško mi je prosuditi, ali indikativna mi je bila vrlo niska izlaznost jutro u Primoštenu. To je pokazatelj da vrlo izvjesno birači Nezavisne liste Stipe Petine, nisu imali motiva izaći u drugi krug, nisu ni javno pozvani – rekao je Baranović.
Osvrnuo se i na birače MOST-a.
– U nekim sredinama, koje su inače tradicionalno desno orijentirane, vidi se porast broja glasova, što znači da je dio ipak poslušao preporuku njihovog saborskog zastupnika. U gradu Šibeniku su rezultati šareni, u nekim četvrtima sam pobijedio ja prilično solidno, a u nekim četvrtima je pobijedio moj protukandidat. Rezultati iz Tribunja su za mene pozitivni, dok iz Vodica nisu.Vidjet ćemo, neka se prebroju glasovi do kraja pa ćemo onda biti pametniji – kazao je.






































